Slovinsko – díl 1. v přírodě

Dovolená ve Slovinsku, to byl taaaaak geniální nápad!

Pidi zemička, ale jak dokonalá!

Rozhodla jsem se rozdělit článek na dva díly. První se týká té části dovolené, během které si tu druhou půlku, tu línější, musíte nejprve zasloužit 😀 .

Do Slovinska určitě autem. Je to rychlé, pohodlné a jelikož je to země maličká a všude je něco pěkného k vidění, je dobré ho mít k ruce.

První část dovolené spočívala v celodenních výletech. My se vydali nejprve do hor, k jezeru Bled. Tam si určitě půjčte lodičku a doveslujte (ti línější se mohou svézt na gondole 😀 ) na malý ostrůvek a dejte si tam v kavárně třeba nějakou sladkou tečku s krásným výhledem.

Poblíž jezera Bled je moc pěkný hrad, ale připravte se na to, že se ve Slovinku platí úplně za vše. Takže i za to, že vůbec budete moci projít hlavní bránou hradu.

Další, o něco větší Bohnijské jezero, se nachází o malý kousíček dál. Pokud se rozhodnete ho navštívit, celé ho obejděte, ale zkuste si vybrat trochu lepší počasí,  než my. Nám celou noc pršelo, a proto jsme se po cestě doslova brodili bahnem 😀 . Já myslela, že už se od tamtud nikdy nedostanu 😀 . Výlet kolem dokola je tak na půlku dne. Záleží na tom, jak moc se budete loudat při kochání se tím dokonalým výhledem 😀 .

Když budete u Bohinjského jezera, tak rozhodně stojí za to si to vyšlápnout k vodopádům Savica, ke kterým se dostanete asi tak půlhodinovou chůzí lesní cestou 🙂 ,to určitě stojí za to! 🙂

No a jelikož je ve Slovinsku všechno k sobě blízko, rozhodně…rozhodně!! zajděte k soutěsce Vintgar, která je součástí Triglavského národního parku. Budete se procházet po dřevěných mostech pod kterými teče divoká řeka s naprosto průzračnou vodou  a vypadá to tam jako v pohádce. A abych nezapomněla! Po cestě k soutěsce budete míjet rozkošnou venkovní kavárničku! Tak se tu nezapomeňte posadit na něco dobrého 🙂 . My si dali kávu, jak jinak taky 😀 .

No a tady všechna akce končí 😀 Další byla na řade Lublaň a tu já už považuji za odpočinkovou část dovolené 😀 .

Pá u dalšího dílu.

Jezero Bled

img_1453

dsc_0001

img_1487

DCIM/102MEDIA/DJI_0003.JPG

Bohinjské jezero

img_1540

img_1554

DCIM/102MEDIA/DJI_0009.JPG
img_1574

Vodopády Savica

img_1681 img_1694

Soutěska Vintgar

img_1911

img_1917

img_1962

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *