Čeští návrháři

Krásný den všem 🙂

Máme tu Vánoce, a přestože jsem svůj blog uložila dočasně k zimnímu spánku (i sebe bych k němu uložila, vyjma Vánoc samozřejmě 😀 ), mám tu pro vás jeden nový článek.

Všude na blozích asi čtete o vánočních tématikách a radách na vánoční výzdobu, cukroví, tipy na dárky…Já tu pro vás ale opět mám něco z oblasti módy.

Dneska na vás budu trochu apelovat, abyste se rozmazlovali.

Nakupovat v řetězcích jako je Zara, Mango, H&M, Topshop, Lindex je fajn a já všechny ty obchody miluju a chodím tam dnes a denně. Nabízí širokou a cenově dostupnou škálu toho nejrůznějšího a zároveň nejmodernějšího oblečení. Seženete tam vše a ať budete chtít poskládat outfit na party nebo do divadla, určitě tam najdete to své.

Nicméně všichni víme, že kvalita není vždycky nejlepší a materiály nejsou nejpříjemnější. Některé kousky vydrží třeba jen jeden rok, jiné dokonce méně. Zkuste proto při koupi dbát i na to, o jaký materiál se jedná, a to zejména u svetrů, u kabátů a u kousků, které jsou dražší.

Nicméně já jsem tu dneska trochu chtěla připomenou naši českou (a slovenskou) módu, která, zdá se mi, stojí trochu stranou.

V Praze existuje řada návrhářů, kteří vytvářejí originální, elegantní a kvalitní věci, které vám vydrží řadu let.

Problém je, že my Češi máme předsudky, že takové věci jsou příliš drahé a taktéž nevíme, kde bychom takové kousky hledali. Je pravda, že svetr z řadového řetězce a svetr s kašmírem od českého návrháře nebude mít stejnou cenovku, ale hovoříme tu o jedinečnosti, umění a kvalitě.

A kde návrháře najít? Zkuste se dívat kolem sebe, ulice jako Dlouhá, Železná, Dušní, jsou plné butiků. Podívejte se na internet, například v této galerii http://lagallery.cz/designers/ najdete spoustu designérů a můžete tak zjistit, kde mají svůj showroom. Čtěte módní časopisy, módní portály jako například https://www.molo7.cz/seznam-designeru/.

Co kousek, to originál. 

Designer, který vyrábí jen pár kousků, bude mít logicky kvalitnější výrobky než ledajaká luxusní, drahá značka, která vyrábí ve velkém a prodává za desítky tisíc.

Řada návrhářů si své věci i sami šijí, dávají do toho kus sebe. Málo si uvědomujeme, kolik je za takovým kusem oblečení práce. Kolik úsilí to stálo šičku, po které nikdo ani „neštěkne“…

To všechno berme v potaz. Zkusme také více myslet na sebe. Oblékejme se do kvalitního.

dsc_3521

dsc_3436

dsc_3446

dsc_3456

dsc_3471

dsc_3547

dsc_3589

dsc_3612

dsc_3627

dsc_3624

Doufám, že se vám fotky outfitu budou líbit. Důvodem, proč jsou právě u tohoto článku je ten, že všechno oblečení mám od slovenské návrhářky působící v Čechách. Její oblečení bych charakterizovala třemi slovy: jednoduché, kvalitní a příjemné. Ve všem se cítím pohodlně a příjemně. Kdybyste sobě nebo někomu ve vašem okolí chtěli udělat radost, neváhejte ji navštívit v jejím showroomu – http://www.tam-ara.cz.

Za fotografie děkuji Michalovi – https://www.facebook.com/michal.kostka.

To už je dnes vše. Chci vám popřát krásné Vánoce, užijte si je v okruhu svých nejbližších, vyhněte se stresíkům a buďte na sebe hodní. Užívejte si každého momentu, kdy můžete být pospolu a já se na vás budu těšit zase příště, a to s tipy na silvestrovské outfity.

Pá a mějte se krásně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *