Recenze na paletky

Hezké čtvrteční odpoledne všem!

Dnešní článek bude na téma dekorativní kosmetiky. Ještě předtím, než jsem si vůbec začala pohrávat s myšlenkou blogování, jsem věděla, že kdybych měla tu možnost napsat o něčem, určitě bych napsala článek o paletkách. Vy, které máte rády paletky, mě určitě chápete. Teď tu možnost konečně mám, tak jdeme na to!

Ještě předtím, ale upozorňuji na to, že jsem se maličko rozpovídala a povídala bych ještě víc a víc, takže si raději uvařte velký hrnek kávy, ať u toho neusnete 😀

Než začnu paletky vychvalovat do nebes, je třeba upozornit na to, že tímto článkem chci inspirovat a pomoci vybrat těm z vás, které si chtějí koupit novou nebo i svou první paletku (nebo někoho obdarovat). Vás ostatní by to asi unudilo k smrti 😀

Tak teď už konečně začínáme!

Doma máme celkem 5 paletek, z toho 1 máme dvakrát, takže 4. Říkám doma, protože 2 z nich jsou mamky, ale já jí je už tak trochu znárodnila.

img_0184

img_0192

Jako první vám představím svou zcela první paletku, která odstartovala mou paletkovou lásku. Byla to Chocolate Bar od Too faced, která na mě čekala, tuším v roce 2014 pod stromečkem. Byla jsem z ni naprosto uchvácená. Je z kakaa, voní naprosto božsky po čokoládě a dokonce tak i chutná (nešlo odolat a neochutnat :-D). Pigmentaci, výdrž a škálu barev má na jedničku. Obsahuje jak matné, tak třpytivé stíny a vykouzlíte s ní jakýkoliv vzhled, ať už na den nebo na večer.

img_0033

img_0056

Další paletka je od stejné značky s názvem Matte neutral eye shadow collection, kterou jsem přivezla z Ameriky mamince. Má i svou Chocolate bar, ale ty třpytivé stíny vůbec nepoužívá, proto jsem volila celou matnou. Má krásnou škálu barev a rozhodně to není žádná nuda. Tato paletka je ideální na denní líčení. Pro ženy (středního věku) jsou matné paletky určitě lepší volbou (třpytky zvýrazňují vrásky, tak opatrně na ně). Pro sebe bych takovou paletku nevolila, protože do každého líčení musím vměstnat nějaké ty třpytky, i když jen v malinké míře. Paletka má jiné složení, už není z kakaa a musím říct, že je třeba štěteček o dost víc oklepávat, protože docela práší a já, jakožto uživatel kontaktních čoček, musím být obzvlášť opatrná, aby se mi stín nedostal do očí.

img_0075

img_0071

Naše třetí paletka, s názvem Naked Smoky, je od Urban Decay. Věřte mi, vybrat si z Naked 1, 2, 3 nebo smoky byl nadlidský výkon. Pokud máte rády paletky, víte o čem mluvím. Ale vzhledem k tomu, že barevná škála Naked 1 a 2 není zas tolik odlišná od Chocolate bar, rozhodla jsem se zvolit něco dramatičtějšího, vhodnějšího spíše na večer. Co se týká designu, je to moje kráska. Pokaždé, ale doopravdy pokaždé, co vezmu balení do ruky, jsem naprosto unešená. Provedení je krásné, super praktické se zavíráním na magnet (velké plus oproti ostatním od Urban Decay). Obsahuje štěteček a velké zrcátko. Stíny jsou moc krásné. Je jich tam pár na denní nošení a velké množství na to večerní. Pokud tedy sháníte něco spíše na večer, pojďte dámy do toho.

img_0123

img_0134

Poslední paletkou je malá paletka Naked2 basics od Urban Decay. Je celá matná se základními barvami, které jsou na den a na lehké, každodenní líčení dokonalé. Pokud sháníte něco jednoduchého, nejste zvyklé se moc líčit nebo jste spíše typ na oční linky, tak je toto pravé ořechové.

img_0102                    img_0101

Suma sumárum bych řekla, že má nejoblíbenější zůstává moje první, Chocolate bar. Sice provedení není tak krásné jako Naked smoky, ale jakmile někam jedu, vždy sáhnu po ní, protože s ní vykouzlím asi nejvíce druhů líčení. Ať už úplně přírodní, ve stylu alà – nééé, já vůbec nejsem nalíčená :-D, výraznější denní nebo nějaké zajímavé na speciální události.

Na závěr malé shrnutí pro výběr té pravé:

Pro ženy, které už mají vrásky a nechtějí podporovat jejich viditelnost. Nebo ty z vás, které mají rády matné stíny.

Too Faced – Matte neutral eye shadow collection

https://www.toofaced.com/p/eye-shadow-palettes/natural-matte/

Urban Decay – Naked2 Basics

http://www.urbandecay.cz/cs_CZ/oci/ocni-stiny-naked2-basics/283.html?dwvar_283_color=Naked%202%20Basics

Pro všechny, které se líčí jen střídmě nebo si potrpí na oční linku.

Urban Decay – Naked2 Basics

http://www.urbandecay.cz/cs_CZ/oci/ocni-stiny-naked2-basics/283.html?dwvar_283_color=Naked%202%20Basics

Pro ty z vás, které chtějí univerzální paletku pro každodenní líčení, speciální události a zároveň pro večerní příležitosti.

Too Faced – Chocolate bar

http://www.sephora.cz/Liceni/Paletky-darkove-sady/Oci/Chocolate-bar-Paletka-ocnich-stinu/P1744049

Pro dramatičtější líčení vhodné na večer.

Urban Decay – Naked Smoky

http://www.sephora.cz/Liceni/Paletky-darkove-sady/Oci/Naked-Smoky-Paletka-ocnich-stinu/P2237011

Na závěr bych ještě chtěla říct, že jsou všechny opravdu moc, moc kvalitní. Vydrží celý den a mojí mamince, která je alergická na kosmetiku, nepůsobí žádné potíže!

Co se týká ještě ceny, úplně nejlevnější je z těchto 4 paletka od Urban Decay – Naked2 basics, obsahuje opravdu jen základní barvy a je malinká. O něco dražší je maličko větší od Too Faced – Matte neutral eye shadow collection. Cena velké paletky od Too Faced – Chocolate bar a paletky od Urban Decay – Naked smoky je, řekla bych, srovnatelná.

Přeji vám hodně štěstí, ať si vyberete tu pravou a nebojte se do nich investovat, protože vydrží opravdu hoooodně dlouho.

A pokud máte s těmito, nebo i jinými paletkami, nějaké zkušenosti, budu ráda za všechny typy a rady zase já od vás!

Já jdu teď balit na prodloužený víkend, tak se budu těšit příště!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *